TOBB BAŞKANI SN; M. RİFAT HİSARCIKLIOĞLU’NUN ODAMIZI ZİYARETLERİ

TOBB Başkanı Sn; M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun 16/08/2017 tarihinde Gümüşhacıköy Ticaret ve Sanayi Odası ziyaretine İlçe Sn, Kaymakamı, Adem Balkanlıoğlu, Belediye Başkanı Sn, Zehra Özyol, Merzifon Belediye Başkanı Alp Kargı, Siyasi Parti Temsilcileri, Esnaf Odası Başkanları, çevre il – ilçelerin Oda-Borsa başkanları ve oda üyeleri katılım sağladı. Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı salonunda İlçe sorunları ve üyelerin talepleri TOBB Başkanına iletildi.

Hisarcıklıoğlu, Gümüşhacıköy’ün tarım ve hayvancılıkta büyük bir potansiyeli olduğunu belirterek, “Esas bunları katma değere çevirecek tarıma dayalı sanayiyi Gümüşhacıköy’e kazandırıyor olmamız lazım. Bunları yapabilirsek Gümüşhacıköy sadece tarımdan geçinen değil aynı zamanda buna da katma değeri ilave ederek daha çok kazanan kardeşler olur. Siz ne kadar zengin olursanız biz ondan hem memnun oluruz hem de sizin zenginliğiniz bizim zenginliğimiz demektir” dedi.

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, Gümüşhacıköy’deki tüccarlara verdikleri destekten dolayı Kaymakam ve Belediye Başkanı’na teşekkür etti.

Gümüşhacıköy TSO Başkanı Can Keleş’in TOBB’da yakın çalışma arkadaşı olduğunu anımsatan Hisarcıklıoğlu, “İnşaat Taahhütleri Hizmeti Kurulunda beraber çalışıyoruz. Çalışma arkadaşı olarak vermiş olduğu destekten dolayı teşekkür ediyorum. Gümüşhacıköy’deki tüccar ve sanayicilerimizin sorunlarını bizzat Can kardeşim bana iletmektedir. Ben de bunlara çözüm bulup bunları gerekli makamlara bizzat iletiyorum. Her geldiğinde sizlerle ilgili sorun ve çözüm önerisiyle beraber gelmektedir” dedi.

Finansmana erişim ve istihdam üzerindeki yükler konusunda TOBB ve oda/borsalar olarak yaptıkları çalışmalardan bahseden Hisarcıklıoğlu şunları kaydetti: “Biz bu kapsamda gerek Cumhurbaşkanı gerek Başbakan gerekse bakanlarımızla oturduk hep beraber kendi kaynaklarımızı da ortaya koyduk. Özellikle üyelerimize yönelik ve KOBİ’lere yönelik olarak krediler, faizsiz krediler ve kefalet müessesesini devreye soktuk. TOBB nefes kredisini çıkardık ki yıllık 9,9 faizle üyelerimize kredi imkanı sağlandı. Aynı zamanda KOSGEB yönetim kurulunda aldığımız karar doğrultusunda 50 bin lira faizsiz destek çıkardık. Üçüncü olarak da üyelerimiz bankalardan kredi çekmekte zorlandığı için KOBİ’lere yönelik kefil olma miktarımızı artırılmasını istedik. Yaklaşık 250 milyar liraya hükümet bizim kefaletimizi çıkarttı. Toplam yedi ayda 600 bin üyemize ya kredi verdik ya faizsiz kredi verdik ya da kefil olduk. Bu oda başkanları ne iş yaparın cevabı da bu. Can kardeşimin büyük emeği var”.

 

Be Sociable, Share!