Ticaret Odaları Tek Yürek Tek Ses

Amasya Ticaret ve Sanayi Odası’nın ev sahipliğinde 2014 yılı Birinci Amasya İli Ortak Akıl toplantısı tertip edildi.

Amasya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Murat KIRLANGIÇ başkanlığında, Amasya TSO Meclis üyeleri, Gümüşhacıköy TSO, Merzifon TSO ve Suluova TSO ’nun Yönetim Kurulu Başkanları, Yönetim Kurulu Üyeleri ve Meclis Başkanlarının da katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda Amasya ekonomisinin geleceği tartışıldı.

Açılış konuşmasını gerçekleştiren Murat KIRLANGIÇ, Bundan sonra her 3 ayda bir, bir ilçe odasında toplanarak, yıl içinde bütün odaların ev sahipliğinde ortak akıl toplantılarına devam etmeyi planladıklarını belirtti. Konuşmasına sık sık Amasya ekonomisinin geleceğine değinen Kırlangıç, “Bu toplantıların ilimiz için çok önemli olduğuna inanıyoruz. Odalar arası birlik ve beraberliğin sağlanması, ortak akıl yürütülebilmesi için önemli bir fırsattır. Amasya ili odaları olarak daha fazla güç birliği ve ortak hareket etme kültürünün yerleşmesi için bu toplantıların sürekliliğinin sağlanmasının gerektiği inancındayız.” dedi.

Toplantıların geniş katılımlarla düzenlenmesinin önemine vurgu yapan Kırlangıç, toplantıların asıl amacının Amasya için yapılacak her türlü plan, program ve projede odaların ortak hareket etmesi ve Amasya’nın geleceğine yapılacak yatırımda da ortaklık içinde olunması olduğunu belirtti.

Birlik ve ortak hareket mesajları veren Kırlangıç, “Her ilçemizin güçlü yönleri var, bu güçlü yönleri tek çatı altında toplayarak tek yürek olmalıyız. Sonuçta hepimizin amacı Amasya’nın tanıtılarak ekonomisinin geliştirilmesidir. Gününü kurtaran değil gelecek idealleri olan bir şehir olmalıyız.

“Çünkü Amasya büyürse, Türkiye büyür” diye konuştu.

Be Sociable, Share!