Odamız Hijyen Eğitimleri Devam Ediyor

Odamız ve Gümüşhacıköy Mesleki Eğitim Merkezi ile imzalanan protokol çerçevesinde 05 Temmuz 2013 tarih ve 28698 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Hijyen Eğitimi Yönetmeliğine göre alınması gerekli Hijyen Eğitimi odamızca ücretsiz olarak düzenlenmektedir. 05 Temmuz 2013 tarih ve 28698 sayılı Resmi Gazete’ de yayımlanarak yürürlüğe giren Hijyen Eğitimi Yönetmeliğince; gıda üretim, toptan ve perakende iş yerlerinin, İnsani tüketim amaçlı sular ile doğal mineralli suları üreten iş yerlerinin, insan bedenine temasın söz konusu olduğu temizlik hizmetlerinin verildiği iş yerlerinin Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü tarafından verilen hijyen belgesini almak zorundadır.

Bu belgeye sahip olmayan kişilerin çalıştırılamayacağından iş yeri sahipleri ve işletenlerinin, çalışanlarının hijyen eğitimi almasından ve belgeli olarak çalıştırılmasından birinci derecede sorumlu olduğu, bizzat çalışmaları durumunda iş yeri sahipleri ve işletenlerinin de bu eğitimi almaya mecburdurlar.

05 Temmuz 2014 tarihinden itibaren yapılacak denetimler ile eğitim almayan personel çalıştıran iş yerlerine idari para cezası uygulanacaktır.

Odamız ve Gümüşhacıköy Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüğünce imzalanan protokol neticesinde Odamız üyeleri ve çalışanları eğitim ve sertifikaları Odamız bünyesinde açılan kurslar ile ücretsiz alabileceklerdir.

Be Sociable, Share!